01.06.2014., K.Simanovičs, Jņ.15:26-16:4, “Vai kāds var man palīdzēt?”

Pastāsti citiem

Mācītājs: Kaspars Simanovičs
Lasījums: Jāņa evaņģēlijs, 15. nodaļa 26. pants līdz 16. nodaļa 4. pants.

Ikvienam indivīdam reizi pa reizei nākas piedzīvot brīdi, kad pats vairs nespēj tikt galā ar dzīves sarežģījumiem. Šādas situācijas nereti rada iekšēju konfliktu. Kad tā ir noticis, cilvēki parasti meklē palīdzību no malas. Izpratne par to, kāda šī palīdzība būs un kas man pašam visvairāk būtu nepieciešams, ir ārkārtīgi dažāda. Un pats dīvainākais, ka ne vienmēr, lūdzot pēc palīdzības, cilvēks ir gatavs tai ļauties!
Nedēļu pirms Vasarsvētkiem ir Exaudi svētdiena, kad mūsu lūgumam uzklausīt Dievs atbild ar Aizstāvja jeb Svētā Gara sūtīšanu.

„Neapšaubāmi, kamēr vien šajā pasaulē dzīvosim, ik pa laikam mēs piedzīvosim iekšējus konfliktus starp to, ko esam iedomājušies, un to, kāda ir realitāte. Kamēr vien dzīvosim, mēs tiksim konfrontēti ar savu ierobežotību un nespēju tikt ar visu galā tā, kā gribētos. Taču, Dieva mīlestības klātbūtnes iedrošināti, mēs noteikti varam mācīties uzlūkot pasauli elastīgi – būs problēmas, kuras mēs spēsim atrisināt tieši tā, kā vēlamies; būs situācijas, kuras var izmainīt tikai ar palīdzību no malas, turklāt nediktējot savus nosacījumus un neuzstādot prasības; taču būs arī tādas reizes, kad ārējas izmaiņas nebūs iespējamas – tikai iekšējas: situāciju akceptējot, uzņemot un integrējot.” (citāts no mācītāja K. Simanoviča sprediķa)

Print Friendly
Lasīt tālāk