04.09.2016., L.Rozentāls, Lk 14:25-33, “Septiņas kristietības dzimšanas komplikācijas”

LR-600x600

Pastāsti citiem

Kristus mācekļa dzimšanai, kristietības dzimšanai un augšanai daudz kas traucē. Mūs vajā daudzas dzemdībās piedzīvotas komplikācijas un ka kaut kas ir aizgājis ne tā, vai kā būtu varēts būt citādāk. Dažas lietas vēl ilgi ir jāārstē un ar dažām vēl ilgi būs jāsadzīvo. Un tomēr – tāpat kā skatoties uz bērnu, kuram daudz kas pie piedzimšanas un pēc tās nav noticis tā, kā bijām vēlējušies – un tomēr viņš ir dzimis, viņš elpo, viņš ir ļoti labs un lūkojas, un ilgojas pēc mājām. Un tikai mēs paši esam tie, kuri var palīdzēt novākt šķēršļus, izlabot kādas kļūdas, nolīdzināt kādus sliekšņus.

Lai kādas būtu traumas, mēs esam piedzimuši un dzīvi. Labā ir daudz, daudz vairāk. Svētības ir bijis vairāk, tas nu pavisam skaidrs. Arī kristietībā. Arī Jēzus mācekļa ceļā.

Mums visiem ir šo dzemdību komplikāciju pieredze. Tās ir mums traucējušas un mūs kavējušas, lai arī neesam to visbiežāk apzinājušies. Nevienu no tām nevar padarīt par nebijušu. Taču katras pieredzi var mainīt. To apstrādājot, to apzinoties, to apstādinot un pagriežoties citā virzienā. Par to arī runā Jēzus. Un dēļ tā dzīvo un arī mirst. Lai tas grēks, kas mūs traumējis, netraucē mums būt, dzīvot un kalpot kā Dieva bērniem un Jēzus mācekļiem.

Mācītājs: Linards Rozentāls
Lasījums: Lūkas evaņģēlija 14. nodaļa, 25. līdz 33. pants.

Print Friendly
Lasīt tālāk