05.03.2015., L.Rozentāls,Ps 77:20, “Kur un kas mēs esam šodien I”

Pastāsti citiem

Kur un kas mēs esam šodien– uzticīgi tradīcijai, racionāli, atvērti un viesmīlīgi katram I

Kristus ir cilvēka un cilvēces galvenais attīstības dzinējspēks. Mēs augam:pretī līdzcietībai, inkluzivitātei, gudrībai, pacietībai, neduālitātei, arvien mazākai nepieciešamībai uz visu saņemt atbildes un kontrolēt. Mums kļūstot arvien pieaugušākiem, pakāpeniski atplaukst mūsu dvēseles.-Augot mums pašiem, mēs kļūstam pacietīgāki ar tiem, kas arī vēl tikai aug. Un tas nozīmē – ar visiem. Un tā mums visiem kopā rodas¬daudz lielāka cerība šai cilvēcei, kura virzās pretī brīnumainam veselumam.

Uzticīgi tradīcijai – šī apziņas attīstības pakāpe negrib izplesties un attīstīties. Tā vēlas sakārtot to, kas jau tā ir izpleties pārāk liels. Apkārt mazajam ciemam pie Daugavas grīvas jāuzceļ valnis, jānostiprina Rīdzenes krasti, jāuzbūvē amatnieku mājas – kalēji dzīvo Kalēju ielā, audēji Audēju ielā, kaļķu maisītāji Kaļķu ielā. Rātsnams, ģilde, baznīcas, vaļņi, likumi un gadsimtiem nemainīga kārtība. Bet, kas tad ir Rīga? Tās tapšanas laikā lielākā pilsēta bija Ankorvata Kambodžā – miljons cilvēku pilsēta. Tur bez kārtības un stingrības nevarēja nekā. Tikai tā varēja izdzīvot. Valdniekam, kas kaut ko tādu grib saturēt kopā, ir jābūt paša Dieva ieceltam. Tāpēc agrīnie ķēniņi savu izcelšanos atvasina no Dieva vai kādas dievības, vai arī pavalstnieki to viņiem piedēvē pašiem. “Mans Kungs un Ķēniņ”, viņi saka un krīt ceļos troņa priekšā.

Sprediķu cikla avoti un iedvesma – grāmata “Dievs 9.0″
(autori: M. Kistenmahere, T. Haberers un V.Tiki Kistenmahers)

Mācītājs: Linards Rozentāls
Lasījums: 77. psalma 20. pants.

 

Apziņas attīstības pakāpes

SMILŠKRĀSAS pakāpe:
Es pakāpe: galvenā vērtība eksistēt.
pārdzīvot šo dienu, izdzīvot vai mirt, dabiskie instinkti,
pamatuzticēšanās dzīvei, bezpalīdzīgie, dementie, mirstošie, Dievs kā mātes krūts.

PURPURA pakāpe:
Mēs pakāpe: galvenā vērtība – drošība.
Piederība klanam un aizsardzība, labie vai ļaunie gari, maģiski animiskā domāšana, uzticēšanās saitēm, dziednieki, šamaņi, gari, veļu vai mirušo senču valstība, cilts dievi.

SARKANĀ pakāpe:
Es pakāpe: galvenā vērtība – vara.
Izlaušanās un iekarošana, spēks vai vājums, agresivitāte, ekspansija, uzticēšanās sev, varoņi, martīri, dēkaiņi, varas dievi, kara Dievs Ceabots.

ZILĀ pakāpe:
Mēs pakāpe: galvenā vērtība – patiesība.
Augstāka kārtība, morāle, paklausība, sirdsapziņa, svētie vai grēcinieki, likumi, hierarhijas, uzticēšanās vērtībām.

ORANŽĀ pakāpe:
Es pakāpe: galvenā vērtība – brīvība.
Labklājība, racionalitāte, veiksminieki vai zaudētāji, noderīgums, uzticēšanās saprātam, eksperti, uzņēmēji, apgaismotais Es, pazudušais Dievs, personiskais Dievs.

ZAĻĀ pakāpe:
Mēs pakāpe: galvenā vērtība – savienošanās.
Konsensus, integrācija, izlīgums, jūtīgie vai nejūtīgie, iejūtība, miermīlība, uzticēšanās mīlestībai, komandas, terapeiti, cilvēkiem draudzīgais, mātišķais Dievs, Dievs visās reliģijās

DZELTENĀ pakāpe:
Es pakāpe: galvenā vērtība – kopskats.
Kompleksitāte, nedualitāte, izturēt paradoksus, sistēmiska-integritāte, uzticēšanās intuīcijai, darbs terminētos projektos, pašatbildība, cilvēka un Dieva trinitārā koinharence.

TIRKĪZA pakāpe:
Mēs pakāpe: galvenā vērtība – universalitāte.
Savienošanās visam ar visu, harmonija, pasaules etoss, multiperspektivitāte, fraktālais tīklojums, uzticēšanās Kosmosam, globāli darbojošās virtuālās kopienas, Dievs kā pulsējošs process, Pasaules Dzejnieks.

Print Friendly
Lasīt tālāk