06.04.2014, K.Simanovičs, Jņ 8:46-59, “Vai balts ir balts un melns – melns?”

Pastāsti citiem

Mācītājs: Kaspars Simanovičs
Lasījums: Jāņa evaņģēlijs, 8. nodaļa, 46. līdz 59. pants.

Viens no eksistenciālajiem jautājumiem, par kuru vērts aizdomāties, ir – kas ir atskaites punkts maniem spriedumiem par sevi, par citiem un dzīvi kopumā? Kritēriji ir tikai divi: veselais saprāts un Dieva vārds. Kaut arī lielākā daļa no mums esam pārliecināti par sevi kā par racionālām, ar saprātu apveltītām būtnēm, kā atklāj kāds eksperiments, mūsu spriedumi nebūt nav racionāli un lēmumi nav balstīti realitātē. Citiem vārdiem sakot, lielākā daļa cilvēku ir viegli ietekmējama. Tas savukārt liek domāt, ka tādā gadījumā atliek Dieva vārds, taču arī ar tā saprašanu nav tik vienkārši.

„Kāds domātājs ir sacījis, ka „jebkura aizgūta patiesība ir meli”. „Kamēr tu pats to neesi pārdzīvojis, tā nekad nav patiesība.” (Osho, Briedums. 80. lpp.)
Jēzus saka, ka ar Dieva vārdiem ir līdzīgi. Var mēģināt pieslieties vairākumam un darīt to, ko visi – to, kas pienākas, kā ir pareizi – lasīt reliģiskus tekstus, lietot dievbijīgus vārdus, piesaukt Dievu un visus svētos, taču Dieva vārdus tā arī nedzirdēt un nesaprast. Patiesai garīgai pieredzei nav nekāda sakara ar iemācītu prasmi lasīt, rakstīt, spēju atkārtot citu teikto. Patiesa garīga pieredze sākas tad, kad cilvēks pats, bez citu teikšanas un norādēm, uzdrošinās atvērties pasaulei, atvērties mīlestības pieredzei, atvērties patiesībai. Šī drosme tiks novērtēta un atalgota.” (Citāts no mācītāja K. Simanoviča sprediķa.)

Print Friendly
Lasīt tālāk