10.07.2014., K.Simanovičs, Rom.8:18-23, “Mazāk ciešanu”

Pastāsti citiem

Gandrīz katrā lietā, katrā norisē liela, pat izšķiroša nozīme ir līdzsvaram. Tas pats attiecināms uz dzīvību un nāvi. Dzīvība kā nepārspējams brīnums, taču ik mirkli apdraudēta. Pat sabiedrības, kuru paši veidojam, līmenī viegli var pamanīt balansēšanu uz naža asmens – starp dzīvību un nāvi. Kas attiecas uz mūsu pašu dzīvi, nevienam nav pa spēkam visu izdarīt perfekti un iepriekš paredzēt eventuālos apdraudējumus. Un tad vienā brīdī notiek, apustuļa Pāvila vārdiem runājot, šī laika ciešanas.
Teologs Pols Nihterleins uzskata, ka nejaušības un iespējamības mums jāpiedzīvo brīvības dēļ, savukārt brīvības un nejaušības princips ir nepieciešams mīlestības dēļ.

„Ja Dievs būtu vēlējies radīt robotus, mehānismus, kas precīzi izpilda norādītās instrukcijas, tad gan – nekāda brīvība nebūtu nepieciešama, un varētu iztikt bez kļūdām un ciešanām. Taču Dievs, pats būdams mīlestība, tādu vēlas redzēt arī šo pasauli un cilvēkus tajā – spējīgus atsaukties mīlestībai, spējīgus mīlēt, bet tas diemžēl paredz arī kļūdas, nejaušības un sāpes. Turklāt tikai mīlestība un brīvība paver iespēju radošai sadarbībai, kā tas skaidri tiek izteikts un aprakstīts jau radīšanas stāstā: Kungs Dievs ņēma cilvēku un iemitināja viņu Ēdenes dārzā, lai viņš to sargā un apstrādā. (1. Moz. 2:15)”

Mācītājs: Kaspars Simanovičs
Lasījums: Pāvila vēstule Romiešiem, 8. nodaļa, 18. līdz 23. pants.

Print Friendly
Lasīt tālāk