11.05.2014, K.Simanovičs, Jņ 16:16-23, “No bērna par pieaugušo”

Pastāsti citiem

Mācītājs: Kaspars Simanovičs
Lasījums: Jāņa evaņģēlijs, 16. nodaļa, 16. līdz 23. pants.

Sālamana Mācītāja grāmatā lasāms, ka ikvienai lietai, norisei un parādībai ir sākums un beigas. Šādi uz pasauli esam pieraduši raudzīties arī mēs – to apliecina dzīves pieredze. Otrs veids, kā domāt un uztvert pasauli, ir t.s. enerģijas nezūdamības likums, kas nozīmē, ka nekas tāpat vien nepazūd un nebeidzas.
Abus šos likumus var attiecināt uz cilvēka dzīvi. Iepriekšējai dzīvei nomirstot, mēs piedzimstam jeb izveidojamies no jauna – garīgā ziņā. Ikkatrs sākums, protams, šķiet biedējošs, taču vērts atcerēties, ka Dievs mūs nav pametis. Viņš mūs nav pametis arī tad, ja nākas piedzīvot lielas sāpes un bēdas.

„Piedzimt par cilvēku šajā pasaulē ir sarežģīts uzdevums – tam vajadzīgs ilgāks laiks un enerģija, nekā sākotnēji varētu domāt. Būs jāiet cauri apdraudējuma un baiļu pieredzei, būs jāpārvar fiziskas un emocionālas grūtības. Bet rezultāts ir tā vērts. Tas ir prieks, ka pasaulē ir piedzimis cilvēks. Un ir skaidrs, ka Jēzus šeit nerunā par cilvēka fizisku piedzimšanu. Fiziska piedzimšana ir tikai tēls, kura uzdevums ir paskaidrot garīgās norises ikvienas personības tapšanā.” (Citāts no mācītāja K. Simanoviča sprediķa.)

Print Friendly
Lasīt tālāk