13.04.2014, I.Paičs, Lk 19:32-40, “Spēja priecāties”

Pastāsti citiem

Mācītājs: Indulis Paičs
Lasījums: Lūkas evaņģēlijs, 19. nodaļa, no 32. līdz 40. pantam.

No viena skatu punkta Palmu svētdienas vēstījums ir ļoti konkrēts: uzmanieties no lētas sajūsmas – kad tā pāriet, tad bedre ir ļoti dziļa un tumša. Cilvēki reti sajūsminās par to, kas tiešām ir sajūsmas vērts. Biežāk viņi aizraujas ar to, kas uztur pašu radītās ilūzijas, un tāpēc vilšanās un dusmas ir gandrīz neizbēgamas.

Un tomēr spēja priecāties, just interesi un entuziasmu nav aplama pati par sevi. Velti iedomāties, ka nemitīgs drūmums, naidīgums, slēpta agresija dod kādu īpašu garīgu stabilitāti un pasargā no kļūdām! Priecīgi, gaiši, entuziasma pilni cilvēki nekad nestāv rīta agrumā pie Poncija Pilāta pils, lai kādu censtos piesist krustā! Krustā sišana ir iespējama tikai kā reakcija uz ilgstošu neapmierinātību un nespēju atrast labāku veidu kā justies vērtīgam un priecīgam.

Palmu svētdiena ir ļoti nozīmīga dievišķas terapijas forma – mums nav visu laiku neadekvāti jāsmaida, bet vienlaikus mums katram apzināti jāmeklē lietas, cilvēki, idejas, tēli, piemēri un notikumi, kas ļauj kaut nedaudz pakāpties augšup pa emociju kāpnēm. Kā to izdarīt? Jēzus mums rāda ceļu…

Print Friendly
Lasīt tālāk