27.07.2014., I.Paičs, Mt.7:15-21, „Vilki avju ādās”

Pastāsti citiem

Mācītājs: Indulis Paičs
Lasījums: Mateja evaņģēlijs, 7. nodaļa, 15. līdz 21. pants.

Lai arī šajā rakstu vietā Jēzus vēršas pret tiem, kas kurina naidu, šis teksts vienmēr bijis viens no galvenajiem naida kurināšanas instrumentiem.

Cilvēks, kurš apzinās, ka ir spējīgs otram nodarīt pāri, visticamāk, neko ļaunu neizdarīs. Tas, kurš sev un citiem liekas balts un pūkains, visbiežāk neredz patiesību. Tad viņu vada automātiskie, instinktīvie procesi, kas vienmēr noved pie plēsīgā vilka cilvēkā. Ir tikai viens veids, kā cilvēks var uzvarēt vilku sevī – apzināties savas plēsoņas tendences un tās atklāti atzīt.

Melīga kristietība ir ļaunāka par neticību. Sātans, kurš tēlo gaismas eņģeli, ir daudz ļaunāks par dēmonu, kura ļaunie nolūki jau pa gabalu ir atpazīstami. Jo meli mums atņem godīgas izvēles iespējas.

Kā atšķirt patiesību? Kā zināt, kurš ir vilks aitas ādā un kurš ir patiess? Jēzus māca – neklausieties vārdos! Jeb mūsdienās varētu teikt – ignorējiet propagandu. Skatieties tikai uz augļiem – kas reāli notiek cilvēku dzīvēs. Karš, ciešanas un iznīcība, mērķi, kuri attaisno līdzekļus, nenāk no Kristus gara. Tikai noliekot visa centrā cilvēku un viņa vienīgo dzīvi, mīlestību uz viņu un vēlēšanos viņam palīdzēt mēs sākam tuvoties Dieva valstībai.

 

Print Friendly
Lasīt tālāk