30.03.2018., I.Paičs, Jņ 18:1-19:42, “Jēzus – Krustā Sistais”

Pastāsti citiem

Šajā nedēļā mēs runājām par Jēzus portretiem – par dažādiem Viņa dzīves aspektiem, kuros izpaudās tas, ko vienā vārdā kristieši vēlāk sauca par “glābšanu”. Kādā veidā Jēzus mūs glābj? Mēs runājām par Viņu kā par Dieva Valstības vēstnesi – kā Dieva sākotnējā nodoma atklājēju, Dieva žēlastības apliecinātāju. Mēs runājām par Jēzu kā par Dziedinātāju, kurš ārstē un atbrīvo indivīdu no tā, kas traucē atvērties Dievam un cilvēkiem. Mēs runājām par Jēzu kā par Dumpinieku un Revolucionāru, kurš uzdrošinājās mainīt sava laikmeta iesīkstējušos priekšstatus un paradumus. Vakar pieminējām Viņam raksturīgo Mielastu organizēšanu, caur kuriem Kristus palīdzēja cilvēkiem satuvināties un jaunā veidā piedzīvot kopību.
Un tomēr. Tas viss ir nepilnīgi, kamēr neesam ieraudzījuši to, par ko vēstī Lielā Piektdiena. Jo pēdējā nozīmē Kristus kļuva par savu mācekļu un visas šīs pasaules Pestītāju nevis caur gudriem vārdiem, iespaidīgiem brīnumiem, sociālām akcijām vai mielastiem – bet caur savu pazemojošo, šokējošo nāvi pie krusta. Krustā Sistais – šis Jēzus portrets ir pats iedarbīgākais un izšķirošais mūsu dzīves pārveides procesā!

Klusās nedēļas sprediķu cikls “Jēzus portreti evaņģēlijos”. Lielā Piektdiena.

Mācītājs Indulis Paičs.
Lasījums: no Jāņa evaņģēlija 18. nodaļas 1. panta līdz 19. nodaļas 42. pantam.

# Torņakalna mediatēka var pastāvēt tikai pateicoties jūsu ziedojumiem. Paldies par sniegto atbalstu! www.paypal.me/luteradraudze

Print Friendly
Lasīt tālāk