09.03.2016., I.Paičs, “Kā iepazīt Dievu?”

Pastāsti citiem

Meditācijas vakars Rīgas Lutera draudzē 09.03.2016.
Mācītājs: Indulis Paičs

Kristieši uzskata, ka stāstā par to, kā tuvākie mācekļi Kristu atstāja, un tautas politiskie un reliģiskie vadoņi piesprieda Viņam nāvi, atklājas kāda dziļa shēma jeb šablons, pēc kura mēs, cilvēki, šajā pasaulē darbojamies.
Kristietība rodas no šīs šokējošās atziņas, ka mēs, cilvēki, sistemātiski atstumjam no savām dzīvēm patieso un īsto. Arī to, ko mēs drīkstētu saukt vārdā “Dievs”. Un tā vietā mēs labprāt turamies pie savām koncepcijām un priekštatiem, kuri, iespējams, ir ļoti aplami, bet ir pierasti, ērti vai izdevīgi. Mēs nemākam atpazīt Dieva īstenību. Kad Dievs ir mūsu vidū, mēs Viņu neredzam, un, tā vietā, sekojam kādām koncepcijām, kuras mums ir mīļākas un kurām mēs kalpojam uz patiesības rēķina.
Kristietība savā būtībā ir reliģijas kritika. Tā vēsta, ka mēs, cilvēki, esam spējīgi Dieva vārdā atstumt un nogalināt pašu Dievu. Tieši reliģiskie, izglītotie, Bībeli izstudējušie cilvēki neatpazina Dieva īstenību savā vidū, kļuva agresīvi un to atstūma. Būt kristietim nozīmē palikt zem jautājuma zīmes ne tikai citas reliģijas, bet arī savu pārliecību. Ko es šobrīd saucu par Dievu? Ko es uzskatu par patiesu, kas tāds varbūt nemaz nav?
Šīs četrdesmit dienas pirms Lieldienām mēģina pievērst mūsu uzmanību tam, ka mēs joprojām visi sitam krustā patiesību. Mēs negribam patiesību redzēt. Mēs paliekam pie pieņēmumiem, kas šobrīd pārliecina un liekas labi. Grēku nožēla kristietībā nozīmē apzināties savas ilūzijas, savu aklumu, savu tendenci nomaldīties.

Vairāk par Jēzus ciešanu stāsta nozīmi kristietībā:

https://soundcloud.com/rigas-lutera-draudze/2016-03-04-ip

https://soundcloud.com/rigas-lutera-draudze/sets/kristus-ciesanu-stasts

Print Friendly
Lasīt tālāk